KONST / Litografier / Färglitografi 14632217
nr 1463 2217
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Signerad, numrerad 18/25, daterad 1949. Färglitografi, bildmått: 38x25cm, yttermått inklusive ram: 55x42cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:32:33
22/4 12:06:23
25 apr
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman